سه شنبه ۲۳ شهریور ۰۰

چاپ بوم چیست؟ همه ی چیزهایی که لازم است بدانی

پیشرفته ترین مرکز چاپ دیجیتال در تهران

چاپ بوم چیست؟ همه ی چیزهایی که لازم است بدانی

۳,۹۷۸ بازديد
خواه بخواهید تعطیلات خانوادگی یا جدول زمانی عکس های مدرسه را به نمایش بگذارید ، چاپ بوم راهی جالب توجه برای نشان دادن عکس های مورد علاقه خود است. آنها نه تنها هر فضایی را سرگرم می کنند ، بلکه راهی هنری برای به روزرسانی یک اتاق هستند.

برای ایده هایی در مورد نحوه استفاده از چاپ های بوم سفارشی برای ساخت کلاژ یا نمایش پیام های منحصر به فرد که نمایانگر خانه شما هستند ، ایده های دیوار گالری ما را بررسی کنید.

بوم نقاشی

چاپ بوم چیست؟

چاپ بوم ، با یک نقاشی بوم اشتباه گرفته نشود ، تصویری است که از چاپگر جوهر افشان روی بوم چاپ می شود. پس از چاپ ، بوم بر روی یک قاب کشیده می شود. برخی از افراد حاشیه بدون قاب را انتخاب می کنند در حالیکه دیگران چاپ بوم قاب دار را ترجیح می دهند. برای ایجاد یک چاپ بوم بدون قاب ، بسیاری از روش بسته بندی گالری استفاده می کنند. در طی این فرآیند ، بوم به دور میله های برانکارد پیچیده شده و بر روی قاب محکم می شود.

سردرگمی مشترکی بین چاپهای سوار شده ، چاپ های اکریلیک و چاپ های بوم وجود دارد. چاپ سوار چاپی است که به یک صفحه پشتی متصل است. تاکید این چاپ حفظ عکس و آماده سازی آن برای کادربندی یا آویزان شدن روی دیوار است.

چاپ اکریلیک تصویری را که روی کاغذ عکاسی چاپ شده چاپ می کند. سپس تصویر بین ورق های اکریلیک قرار می گیرد که اغلب از آن به عنوان پلکسی گلاس یاد می شود. هنگام مقایسه سه نوع چاپ ، چاپ بوم احساس هنری را ایجاد می کند. این به این دلیل است که از لحاظ ظاهری شبیه نقاشی های روغن و اکریلیک هستند.

بوم از چه ساخته شده است؟

بوم پارچه ای محکم و بادوام است که با کنف ایجاد می شود. در دوران مدرن تر ، پنبه و پارچه جایگزین کنف شده است. در بیشتر چاپ های بوم نقاشی که برای خانه خریداری می کنید از پنبه یا پلی استر استفاده می شود. تفاوت اصلی این دو در دقت رنگ است.

رنگ در حالی که روی سطح رشته های پلی استر مصنوعی باقی مانده است به پارچه ای ساخته می شود که با الیاف پنبه ساخته شده است. به همین دلیل ، چاپ های پلی استر از وضوح بیشتری برخوردار هستند و چاپ های پنبه ای ماندگاری بیشتری دارند.

خوب کدوم بهتره؟ این به آنچه شما دنبال آن هستید بستگی دارد. بسیاری چاپ پنبه ای را با کیفیت بالاتر و نزدیک به آنچه در موزه می یابید می دانند. اما پلی استر گزینه مقرون به صرفه تری است و همچنین چاپ های جسورانه و رنگارنگی را به همراه دارد.

در دکوراسیون مدرن ، ترکیب چاپ بوم و چاپ قاب شده امری عادی است. یک دلیل وجود دارد چاپ های قاب دار با اتصال طرح رنگ با قاب به دکوراسیون عمومی اتاق می بندند. آنها همچنین حالت عکس یا اثر هنری را با نوع قاب انتخاب شده تغییر می دهند.

با یک قاب حاشیه سیاه ساده ، تمرکز روی آثار هنری یا عکس باقی می ماند. اما فریم های سبک تر بیشتر مانند معاصر یا سنتی ، شخصیت عکس را به نمایش می گذارند. هنگام انتخاب قاب ، مبلمان و دکوراسیون اتاق برای حفظ انسجام مهم است.

در مقایسه ، چاپ های بوم هنگام تزئین دیوار روش متنوع تری ارائه می دهند. از آنجا که مرزهای بدون قاب با هر سبکی سازگار است ، می توانید آنها را با تأمل بسیار کمتری اضافه کنید. رنگ های پر جنب و جوش نقاط کانونی جدیدی را ایجاد می کند که در اتاق تزئین شده شما زنده می شوند.

بوم کنواس

فلز و بوم 


چاپ های فلزی و چاپ های بوم به دلیل متریالی که عکس ها روی آن چاپ شده اند نتایج بسیار متفاوتی دارند. عکس های با کیفیت بالا که روی صفحه های فلزی با ضخامت 45 اینچ چاپ شده اند ، ظاهری براق و تمیز دارند. این چاپ ها همچنین فاقد شیشه و دارای گوشه های گرد هستند و باعث مقاومت در برابر شکستگی می شوند. بسته به نوع پایان یافته ، چاپ های فلزی دارای ظاهری پوشش فلزی هستند. این متفاوت از ماده نرمتر و رنگ زنده تر روی چاپ بوم است.

آکریلیک در مقابل بوم


چاپ های آکریلیک و چاپ های بوم از نظر ماده ، بافت و شکل ظاهری متفاوت هستند. در حالی که چاپ های بوم مستقیماً روی مواد پنبه ای یا پارچه ای چاپ می شوند ، چاپ های اکریلیک روی کاغذ عکس چاپ می شوند. سپس این چاپ بین ورق های اکریلیک یا پلکسی گلاس فشار داده می شود. هر دوی این نوع چاپ ها رنگ واضحی دارند ، اما از نظر بافتی بافت چاپی شبیه چیزی است که در موزه مشاهده می کنید.

هنر چاپ و بوم

چاپ های هنری به طور قابل توجهی در اندازه ، بافت ، ضخامت و پایان متفاوت هستند. در جایی که چاپ بوم بر روی بوم پنبه ای یا پارچه ای چاپ می شود ، چاپ هنری بر روی کارتن چاپ می شود. کارتن های ممتاز ما می توانند شامل روکش مات یا مروارید شیمر باشند. هر یک از گزینه ها به عنوان تصویری واضح و واضح با رنگ های روشن به نظر می رسد. تفاوت عمده عمده بین چاپ هنری بدون قاب و چاپ بوم ، قیمت است که در آن چاپ هنری به میزان قابل توجهی کمتر خواهد بود.

چاپ روی کاغذ در مقابل چاپ روی بوم


از زمان ساخت فیلم در یک اتاق تاریک با کاغذ عکاسی ، عکاسی مسیری طولانی را طی کرده است. با این وجود چاپ روی کاغذ هنوز هم روش سنتی است که بسیاری از مردم به آن اعتماد دارند. برای درک بهتر تفاوت های چاپ روی کاغذ و چاپ روی بوم ، بیایید مزایا و معایب آن را بررسی کنیم.

چاپ روی مزایای کاغذ - ما بیشتر با چاپ عکس روی کاغذ آشنا هستیم بنابراین می دانیم چه انتظاری داشته باشیم. سطح صاف جزئیات واضح تری را به تصویر می کشد که هنگام تولید مجدد چاپ های کوچکتر از اهمیت برخوردار است.

چاپ روی معایب کاغذ - چاپ کاغذ می تواند تابش خیره کننده یا انعکاس ناشی از نور خورشید داشته باشد. آنها برای تولید مثل آثار هنری ایده آل نیستند زیرا کاغذ فاقد بافت موجود در بوم است. سرانجام ، با توجه به اندازه چاپ بزرگ ، کادربندی یک چاپ کاغذی می تواند هزینه بر باشد.

چاپ بر روی مزایای بوم - ما مشروط به دیدن هنر کامل بر روی بوم هستیم. به همین دلیل ، هنگام استفاده از جلوه ای "نقاشی شده" ، چاپ بر روی بوم انتخاب ارجح است. چاپ های بوم با لبه های معاصر پیچیده شده با گالری ، بسیاری از سبک های دکور را افزایش می دهند. برای چاپهای بزرگ ، بوم گزینه مقرون به صرفه تری است که به دلیل بافت ساده با دوام ، از کاغذ نیز بیشتر است.

چاپ روی معایب بوم - بافت بوم برای هنر ایده آل است ، اما می تواند حواس شما را به عکس ها بکشد. به همین دلیل انتخاب دقیق عکس مهم است. همچنین استفاده از سیستمی که کیفیت پایین عکس را به شما هشدار می دهد ، بسیار خوب است که این ویژگی هنگام سفارشی کردن یکی از چاپ های ما وجود دارد. برخلاف چاپ کاغذی که می توانید از یک قاب خارج کنید ، چاپ بوم دائمی است.

انواع طرح های چاپ بوم

انواع و گزینه های بوم به راحتی بسته به فضا و طرح دیوار شما متفاوت است. اگر می خواهید تصمیم بگیرید که کدام نوع بوم برای چیدمان اتاق شما مناسب است ، به توصیه های ما در زیر مراجعه کنید.

بوم منفرد: بوم های تکی یک انتخاب عالی یا قطعه های بزرگ و بی نظیر یا برای فضاهای کوچکتر در خانه شما هستند که بیش از یک بوم چاپ شلوغی را احساس می کند.
چند صفحه ای: اگر فضای دیوار بزرگتری دارید یا فضای زیادی برای چاپ بوم دارید ، ممکن است بخواهید یک طرح چند صفحه ای ایجاد کنید. چه از 2 ، 3 و یا حتی 10 چاپ بوم استفاده کنید ، می توانید یک طرح زیبا و متناسب با هر فضایی ایجاد کنید. برای کمک بیشتر مطمئن شوید که از منابع ما در مورد چگونگی آویز کردن بوم استفاده کنید.
اشکال و اندازه های بوم
آیا به دنبال شکل ها و اندازه های بوم مناسب متناسب با فضای خود هستید؟ ما برای کمک اینجا هستیم. شرح ما را بررسی کنید و موارد زیر را استفاده کنید. و اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، حتماً از منابع ما درباره اندازه بوم دیدن کنید.مربع


طول چاپ های بوم مربع برای هر طرف چاپ برابر است. این شکل چاپ برای ایجاد طرح بندی شبکه ای روی دیوار و استفاده از بوم های عالی بسیار مناسب است.

مستطیل شکل

چاپهای بوم مستطیل شامل چاپهایی می شوند که دو طرف بوم از دو طرف دیگر بلندتر یا کوتاهتر باشند. این چاپ ها برای دیوارهایی که فضای نابرابری به صورت عمودی یا افقی وجود دارد یا برای پر کردن شکاف ها در یک طرح نامتقارن بسیار مناسب هستند.

شش ضلعی


چاپ های بوم شش گوش شش ضلعی شش ضلعی است. این شکل منحصر به فرد بوم بسیار عالی عمل می کند زیرا یک قطعه بیانیه فضای خاصی است یا به عنوان یک قطعه خوشه ای در یک الگوی لانه زنبوری از بوم چاپ می شود.

مینی سایز


چاپ های کوچک بوم ، چاپ های بوم پشت تابلو ، و سایر چاپ های کوچک هنری برای پر کردن آن فضاهای کوچک اطراف خانه شما با خاطرات خوب بسیار مناسب هستند. بنابراین اگر در قفسه یا میز کنار تخت یک شکاف باز وجود دارد ، اندازه های زیر را بررسی کنید:

4 × 4: یک چاپ کوچک و کوچک بوم ، مناسب برای قرار دادن در گوشه قفسه های کتاب.
4 × 6: اندازه ای با نسبت های مشابه در مقیاس کوچکتر از 5 × 7. این اندازه برای بالای میزها یا میزهای کنار تخت عالی کار می کند.
6 × 6: این چاپ بوم کوچک و مربع برای فضاهای کوچک مانند لکه هایی با آرایش بزرگتر یا حمام بسیار مناسب است.
5 × 7: این چاپ بوم اندازه عکس استاندارد برای فضاهای دیواری کوچکتر در اتاق خواب ، حمام و راه پله بسیار مناسب است.

کوچک تا متوسط


چاپ های بوم کوچک و متوسط ​​برای ایجاد طرح های چاپ چند بوم در اتاق های بزرگتر ، یا برای پر کردن دیوارهای کوچکتر در اتاق خواب یا حمام مناسب هستند.

8 × 10: این اندازه بوم یک عکس چاپی استاندارد است که مناسب برای عکسهای خانوادگی یا لحظه های سفر هنگام آویزان شدن در اتاق های کوچکتر است.

10 × 10: در مقایسه با 8 × 10 ، این اندازه کمی بزرگتر و مربع است و آن را برای طرح های چند بوم مناسب می کند.
10 × 20: 10 × 20 برای برجسته سازی یک عکس منظره خاص یا فضای دیوار منحصر به فرد مناسب است.
11 × 14: این چاپ متوسط ​​به نظر می رسد به عنوان اتاق خواب مهمان به تنهایی یا بخشی از طرح متنوع روی یک دیوار بزرگتر.
12 × 12: بسیار شبیه به 10 × 10 ، اما کمی بزرگتر ، و این گزینه مناسب تری برای دیوارهای با فضای بیشتر هنگام ایجاد یک طرح چند بوم است.
14 × 16: این اندازه قابل توجه برای عکسهای تعطیلات خانوادگی ، پرتره ها یا عکس های عروسی بسیار مناسب است.

بزرگ و بزرگ

اگر فضای دیوار کافی دارید ، یک عکس خانوادگی خاص یا یک عکس مورد علاقه با کیفیت بالا دارید ، این چاپ های بوم بزرگ فوق العاده ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. تفکیک اندازه های ما را در زیر بررسی کنید:

چاپ بوم را از کجا و چگونه سفارش دهم؟

آماده شروع چاپ هستید؟ برای سفارش چاپ بوم برای همیشه لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید.

برای شروع به گزینه های دکوراسیون منزل ما مراجعه کنید. Canvas Prints و Framed Canvas Prints را انتخاب کنید. وقتی سبکی را که دوست دارید پیدا کردید ، برای انتخاب آن روی اندازه کلیک کنید ، سپس روی "شخصی سازی" کلیک کنید تا طراحی چاپ خود را شروع کنید.
پس از ورود به مسیر طراحی ، "دریافت تصاویر" را انتخاب کنید تا تصاویر را برای استفاده در چاپ بوم انتخاب کنید. می توانید عکس ها را از چندین منبع و آلبوم انتخاب کنید.

عکسهای انتخابی شما در پروژه شما در یک نوار زیر طرح چاپ بوم ظاهر می شوند.
با کشیدن تصاویر خود روی فضاهای تعیین شده ، تصاویر خود را قرار دهید.

پس از افزودن عکس به طرح ، می توانید برای تنظیم برش ، رفع قرمزی چشم یا اعمال جلوه های عکس کلیک کنید.
اگر طرح انتخابی شما شامل جعبه های متن است ، می توانید برای افزودن یا ویرایش متن ، روی آنها کلیک کنید.

منبع: چاپ روی بوم خانه طراحان سام
تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.